S0ltan TV

S0ltan TV

Haydi, Sende Bize Katıl!

14:27

messenger_opener

Video para kazanmak

Kendi videolarınızla para kazanın - ama nasıl?

Hareketli resimler, salt fotoğraflardan çok daha başarılıdır. Bu özellikle sosyal ağlarda fark edilir. Özel olarak üretilen videolar için en büyük platform olan YouTube'da, her dakika 60 saatlik film materyali yükleniyor. Orada her gün 4 milyardan fazla gönderi görüntüleniyor. Bu film yapımcılarının başarısı nedir? Ve kendi videolarınızla yaşamaya yetecek kadar çok parayı nasıl kazanabilirsiniz? Bu yazıda bu soruların peşine düşeceğim.

Her yerde çalışın

Filmlerinizle yaşamak için en büyük teşvik muhtemelen onunla birlikte gelen özgürlüktür. Birçok üretici artık sözde dijital göçebeler olarak çalışabilir. Bu, dünyanın herhangi bir yerinden yalnızca bir kamera, dizüstü bilgisayar ve İnternet bağlantısı ile para kazanabilecekleri anlamına gelir. Dikkatli organizasyon elbette önemlidir. Bu aynı zamanda esnek ve tercihen mobil faturalandırma gibi yönleri de içerir. Bunun gibi programlar bunu mümkün kılıyor. Filmlerden nasıl para kazanılır? Sinema için büyük prodüksiyonlar söz konusu olduğunda, bu aslında çok açık. Filmler paralarını gişedeki makbuzlardan kazanıyor. İnternette dağıtılan videolar için durum farklıdır. Burada ruble doğrudan ve dolaylı olarak yuvarlanır. Bu şekilde, tekil film, önünde ve içinde oynanan reklamlar aracılığıyla kâr elde edebilir. videofy.me veya cattainad.com gibi platformlar bu geliri TKP faturasına göre faturalandırıyor. Bu, tek tek videoların izlenme sayısı ve süresi ile ilgilidir. Reklam geliri dolaylı olarak şu şekilde de elde edilebilir:     Kendi ürün veya hizmetlerinizi sunun     Referansları göster     Mevcut kampanyaları herkese açık hale getirin

YouTube, para makinesi mi?

Giderek daha fazla sözde etkileyici, videolarıyla çevrimiçi olarak çok para kazanıyor. Ya da öyle görünüyor. Özellikle YouTube platformu, bir film yükleyen herkesin reklam yerleştirmesine olanak tanır. Kullanıcıyı farklı farkındalık seviyelerine ayıran YouTube iş ortağı programı ile çeşitli olasılıklar ortaya çıkıyor. İçeriği yönetmek için bir AdSense hesabı da gereklidir. Videolar daha sonra kendi blogunuza veya web sitenize de entegre edilebilir.

Bağlı kuruluş bağlantılarını dahil et

Bu bağlantılar doğrudan bir videoya yerleştirilir. Google'ın kendisi, bağlantılar dahil olmak üzere yorumları filmlere dahil etme seçeneği sunar. Bu reklam biçimi tekrar tekrar tartışılsa da, birçok başarılı YouTuber bağlı kuruluş bağlantılarını kullanır. Genel olarak, bu tür bir bağlantı kullanılıyorsa:     Yüksek kaliteli içerik     net etiketleme     İzleyici için katma değer

Videolardan para kazanan herkes muhasebeye tabidir.

Filmlerle internetten para kazanan herkesin temiz muhasebe tutması önemlidir. Bunu göz önünde bulundurursanız, doğru yoldasınız. Halihazırda belirli iş becerilerine sahip olanlar açık bir avantaja sahiptir. Faturalama programları, sipariş girişi vb. - bunların hepsi doğru muhasebe ve nihayetinde vergi beyannamesi için önemlidir. Özel yazılım çözümleri yardım sunar. Serbest meslek sahibi veya küçük işletme sahibi olmanız fark etmeksizin vergi dairesine bildirimde bulunma zorunluluğunuz da bulunmaktadır.