S0ltan TV

S0ltan TV

Haydi, Sende Bize Katıl!

14:27

messenger_opener

Ilk Adim

Eğer farklı sosyal hesaplardan video çekip paylaşmak istiyorsanız, hangi gereksinimlere ihtiyaç duyduğunuzu öğrenmek istiyoruz. Yardımcı olmak için buradayız.

Zaman

İlk olarak, zaman faktörünü göz önünde bulundurmalıyız. Bir gecede hiçbir şey gerçekleşmez. Herkes başlangıç noktasından başlar ve zaman ilerledikçe ilerler. Bu durumda hayal kırıklıkları kaçınılmaz olabilir. Ancak, inandıklarınızdan ve arzularınızdan asla vazgeçmemeli ve istekleriniz gerçekleşmediğinde bile pes etmemelisiniz. Her zaman devam etmelisiniz.

Ekipman

Değişim, video çekme tercihine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Örneğin, dışarıda bir etkinlik veya oyun olsun, birçok şeyi akıllı bir telefonla kaydedebilirsiniz. Eğer bilgisayar üzerinden oyun oynamak istiyorsanız, buna uygun çekim uygulamalarını indirmeniz gerekmektedir.

Fikir

Bir inovasyon, bir fikir. Hiç kimsenin sahip olmadığı bir şeye girişinizi yapınız. Evet, bu dönemde bu durum pek mümkün görünmese de, sürekli olarak yeni inovasyonlarla karşı karşıya kalıyoruz. Eğer büyük bir etki yaratmak istiyorsanız, dikkat çekici ve kaliteli bir sunumla birlikte birçok insanı bir arada tutabilirsiniz.

Zaman

Eskiler der ki; sabır erdemdir. 

Ancak yaşadığımız dönemi ve ne zaman biteceğine dair belirsizliği düşünürsek, bu ara pek erdemli hissedemeyebilirsiniz. Eğer gelecek hakkında düşünmek sizi gergin, sabırsız hatta kırılma noktasındaymış gibi hissettiriyorsa, Wellness uzmanı üç ismin verdiği ipuçlarını değerlendirebilirsiniz. Richie Bostock, Nefes Koçu "Nefes alma şekliniz, vücudunuzdaki bağışıklık, sinir, sindirim, kalp ve damar dahil olmak üzere bütün sistemlere etki eder. Bilinçli bir şekilde nefesinizi kontrol ederseniz, hızlı bir şekilde duygusal, fiziksel ve ruhsal sağlığınız üzerindeki etkisini görmeye başlarsınız. Kendimi huzursuz ya da sabırsız hissettiğim zamanlarda benim uyguladığım yöntem "rahatlama nefesi"; çünkü araştırmalar gösteriyor ki derinden bir nevi iç geçirmek olarak aldığımız nefes şekli, normal nefes akışınızda bir kırılma yaratarak fiziksel, mental ve ruhsal olarak sıfırlanmayı sağlıyor. Bu teknik, normal nefese oranla iki katı derinlikte bir nefes alıp alveollerin genişlemesini sağlarken size de rahatlama hissini verir. 1- Yavaşça burnunuzdan nefes alarak karnınızı ve göğsünüzü genişletin. 2- Burnunuzdan nefes almanın son evresine ulaştığınızda, ağzınızdan hiç ara vermeyecek şekilde nefesinizi bırakın. Başlarken de derin bir nefes aldığınızdan emin olun, çünkü nefesinizi geri verdiğiniz sırada kaslarınızın gevşediğini ve rahatladığınızı hissedeceksiniz. Bu nefes tekniğini aynı zamanda endişe, korku gibi zihninizde bulunan ağırlıkları bırakmak için de kullanabilirsiniz. 3- En az 10 kez tekrar edin, hatta gerektiği noktalarda sayıyı arttırabilirsiniz. Ayrıca normal zamanlarda da nefesinizi daha yavaş alabilirsiniz. Çoğu insan alışkanlık olarak hızlı nefes alıp verir, ancak birkaç dakikalığına bilinçli bir şekilde yavaş nefes almak, sindiriminize ve rahatlamanıza destek verdiği gibi daha iyi bir uyku için de yardımcı olur."

Pes Etme Devam Et!

İşe başlamak ve bitirmek, hayatımızın yegane amacı değil midir? Hayallerimizin peşinden koşarken pes ettiğimiz zamanlar ve çalıştığımız amaçlar uğruna bıraktığımız hayatlar... Hayatınız boyunca "Pes Etme, Devam Et!" cümlesini kaç kez duydunuz veya kullandınız? Peki, bunun amacı nedir? Neden ihtiyaç duyarız? Her gün birçok işe başlar ve bitirmeye çalışırız, peki sonuç gerçekten bitirmek olur mu? Her zaman bir sonuca varabilir miyiz? Başla ve bitir! Aslında bu kadar basitken beden ve ruhen kendimizi bırakıyoruz, bahaneler üretiyoruz, bunlara inanıyoruz ve bu kısır döngünün sonucunda elimizde, avucumuzda hiçbir şey kalmıyor...

Ekipman

1

Yakinda

2

Yakinda

3

Yakinda