S0ltan TV

S0ltan TV

Haydi, Sende Bize Katıl!

14:27

messenger_opener

internetten Para kazanmak

E-Kitap

Yazmak isteyen birçok kişi için, kitap yazmak büyük bir hayaldir. Ancak, kitabın ticari bir kazanca dönüşmesi için en etkili yol, onu e-kitap olarak pazarlamaktır. Bu şekilde, para kazanma adımlarına başlayabilirsiniz. Teknolojinin hayatımıza girmesiyle birlikte, kitap okumak artık internet ortamında tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Ancak, e-kitaptan dikkat çekici ve maddi bir gelir elde etmek için birkaç noktaya dikkat etmek gerekmektedir.

Öncelikle, e-kitap yazmak için dikkate alınması gereken önemli bir adım, ilgi çekici bir tema seçmektir. Bu tema seçimi, ardından hedef kitleye göre belirlenmelidir. Tema, dönemsel veya günümüzdeki herhangi bir konuyla ilgili olabilir, bu da hedef kitlenin ilgisine bağlıdır. Araştırma kitapları için, bazı olayların içeriklerini zenginleştirerek yazmak oldukça etkileyici olabilir. Ayrıca, yazının zenginleştirilmesine ve konunun anlaşılmasına yardımcı olmak için ilgi çekici bir kapak tasarımı ve fotoğraflarla desteklenmelidir. E-kitap yazmak için seçilen konuyla ilgili olarak, mutlaka bilgi sahibi olunmalı ve konu detaylandırılmalıdır. Kitap, karmaşık hale getirilmeden, yalın bir şekilde verilmek istenen mesajı aktararak zenginleştirilmelidir.

E-Kitap Nasıl ve Nerede Satılır?

En önemli özelliği olan e-kitabın pazarlama alanının geniş olması ve normal basım kitaplara kıyasla maliyetinin oldukça düşük olmasıdır. Satış işlemleri sırasında belirlenen fiyat üzerinden satıcı site, yazarın payını alırken kalan kısmını da yazarına vermektedir. E-kitabın prestijli bir şekilde yayılmasına yardımcı olan büyük yayın kuruluşları arasında D&R, İdefix gibi kuruluşlar yer almaktadır. Bunun yanı sıra, e-kitap pazarlaması, Appstore ve Google Play Store gibi uygulamalar aracılığıyla da cep telefonlarından gerçekleştirilebilmektedir.

E-Kitabın Doğru Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Sosyal medya, kitabın doğru bir şekilde tanıtımının yapılmasının, pazarlamada en etkili unsur olduğunu göstermektedir. Eğer pazarlama tamamen e-kitap üzerinden yapılma kararı alınırsa, bununla birlikte kitapla ilgili veya konusuyla ilgili bir internet sitesi kurulur ve bu sitenin duyurusu da iyi bir şekilde yapılırsa, kitabın bilinirliğinin artmasına yardımcı olur. E-kitabın pazarlama aşaması, en önemli noktadır. E-kitabın pazarlanmasında en öne çıkan unsur, kitabın tüm sitelere dağıtılmasıdır. Ayrıca etkili bir sosyal medya yönetimi ile kitabın tanıtımı sağlanarak, daha hızlı bir şekilde yayılmasına neden olur.

En Çok Satan E-Kitap Türleri Nelerdir?

Genellikle, en çok satılan e-kitap türleri, şiir ve hikaye tarzında yazılan kitaplardır. E-kitaplar için böyle bir kriter bulunmamaktadır; her türlü kitap konusu ilgi çekici olduğunda, her tarz kitabın satışı oldukça kolaylaşmaktadır. Ancak özellikle sayfa sayısı düşük olan hikaye kitapları ve şiir kitapları, e-kitap olarak en çok tercih edilen edebi eserlerdir. Bunun yanı sıra, romanların da e-kitap uygulaması üzerinde büyük bir etkisi bulunmaktadır. Bu türler arasında, polisiye romanlar, bilim kurgu romanları ve mizah kitapları, en ilgi çekici konuların başında gelmektedir.